پیش بارگذار

راهنمای خرید دستگاه تصفیه  آب خانگی

مقالات آموزشی
راهنمای خرید دستگاه تصفیه  آب خانگی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه  آب خانگی

  • 1402/08/27
  • 41
  • توسط مشاور آبیاران

 آب یکی از عناصر ضروری برای حیات و سلامت همه موجودات است. امروزه همه افراد تمایل به نوشیدن آب تمیز و زلال دارند و برای به دست آوردن این آب تمیز و زلال از دستگاهی به نام دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می کنند.

دستگاه تصفیه آب خانگی با استفاده از فیلترهای مخصوص تعبیه شده در خود می تواند آب سالم و بهداشتی تولید کند. این دستگاه با استفاده از فیلترهای هفت مرحله ای خاص و کامل خود می تواند هرگونه آلاینده مضر مانند مواد شیمیایی، نیترات ها، نمک های کلسیم و کربنات اضافی، کلر، بوی نامطبوع، انگل ها و ... را در آب آشامیدنی از بین ببرد.

تحقیقات نشان داد که 118 مکان از 120 مکان آزمایش شده در سراسر دنیا دارای مقادیر قابل تشخیص سرب، آرسنیک یا PFAS بالاتر از حداکثر میزان توصیه شده CR هستند که با مشکلات عمده سلامتی مرتبط هستند. یکی از راه‌های خلاص شدن از شر آلاینده‌های موجود در آب، فیلتر کردن H20 است. فیلترهای آب نه تنها در برابر آلاینده های مضر محافظت می کنند بلکه می توانند طعم را نیز بهبود بخشند. 

 

دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

کیفیت آبی که می‌نوشیم همیشه تضمین شده نیست، به ویژه اگر از منابع زیرزمینی بیاید. پیش از ورود به راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، بیایید به این سوال پاسخ دهیم که این دستگاه‌ها چه کاربردی دارند و چرا نیاز به استفاده از آنها وجود دارد.

آب آشامیدنی از منابع زیرزمینی به دلیل عبور از سفره‌های آب زیرزمینی با حجم زیادی از املاح خاک آغشته می‌شود. برخی از این املاح برای سلامتی مفید هستند، در حالی که برخی دیگر ممکن است مضر باشند. علاوه بر این، نفوذ فاضلاب به محیط زیست باعث افزایش آلودگی در سفره‌های زیرزمینی شده و بار آلودگی را افزایش می‌دهد.

ورود فاضلاب به محیط زیست تأثیر منفی بر منابع آب زیرزمینی دارد. همانطور که فاضلاب آب‌های زیرزمینی را آلوده می‌کند، نیاز به تصفیه آب در صنایع به منظور دستیابی به استانداردهای لازم مشهود است. با این حال، آب تصفیه شده ممکن است هنوز به استانداردهای مورد نیاز برای آب آشامیدنی برنخوردار نباشد.

 

در بسیاری از مناطق، آب آشامیدنی حتی پس از تصفیه هنوز به استانداردهای معین نمی‌رسد. به همین دلیل، استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی به عنوان یک لایه اضافی حفاظت مطمئن‌تر برای اطمینان از اینکه آبی که در خانه مصرف می‌کنید ایمن و تمیز باشد، ضروری است.

 

دقیقاً دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

این دستگاه‌ها سیستم‌های جامع شامل چندین اجزاء هستند که به همراه یکدیگر کار می‌کنند تا آلاینده‌ها، آلودگی‌ها و آلاینده‌های موجود در آب را از بین ببرند تا آبی که برای نوشیدن و پختن استفاده می‌کنید تمیز و ایمن باشد.

 

انواع فیلترها در تصفیه‌کننده‌های آب خانگی

کارایی دستگاه‌های تصفیه آب خانگی می تواند بسیار با اهمیت باشد. این دستگاه‌ها یک راه‌حل قابل اعتماد و کارآمد فراهم می‌کنند تا مطمئن شوید آبی که در خانه مصرف می‌کنید از مواد مضر خالی و بهداشتی استفاده شود.

چندین مدل از تصفیه‌کننده‌های آب خانگی در بازار موجود است که به نیازها و ترجیحات مختلف پاسخ می‌دهند. برخی از مدل‌های محبوب ویژگی‌ها و توانمندی‌های پیشرفته‌ای دارند که اطمینان از تصفیه بالای آب را برای خانه‌ها فراهم می‌کنند.

نصب یک تصفیه‌کننده آب خانگی فرآیند ساده‌ای است و نگهداری نیز نسبتاً آسان است. رعایت راهنمایی‌های تولیدکننده برای نصب و انجام چک‌های دوره‌ای نگهداری، به بهره‌وری بهتر دستگاه شما کمک خواهد کرد.

 

در آب شما چه الاینده هایی وجود دارد؟

 همانطور که می دانید با وجود انکه اب در تصفیه خانه ها تصفیه شده و به دست ما می رسد اما احتمال این وجود دارد که در اب اشامیدنی ما مقداری سرب و الاینده های دیگر شیمیایی همچنان وجود داشته باشد .

فیلتر را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنید

آنچه که فیلتر از آب پاک می کند متفاوت است. ازمایش هابه ما نشان داد که همه مدل‌ها به طور موثر کلر را حذف می‌کنند و چهار مدل سرب را حذف می‌کنند. همه فیلترهای زیر سینک در رتبه بندی CR استانداردهای سختگیرانه حذف سرب و کلر را دارند.

هنگامی که متوجه شدید چه چیزی در آب لوله کشی شما وجود دارد، فیلتری را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. در صورت وجود، به بسته بندی فیلتر برای گواهی حذف آلاینده آن نگاه کنید

فیلتر را تعویض کنید

همه فیلترها باید به طور دوره ای تعویض شوند تا به طور موثر عمل کنند. یک ویژگی مفید که زمان تعویض فیلتر را به شما می گوید کارکرد فیلتر اب است .

فیلتر کردن انتخاب های خود

پارچ های فیلتر آب یکی از پرکاربردترین گزینه ها هستند، اما سیستم های فیلتراسیون دیگری نیز برای خانه وجود دارد. قبل از خرید فیلتر جدید، بودجه، مصرف آب، نگهداری و مهمتر از همه، آلاینده های موجود در آب را در نظر بگیرید.

 

انواع دستگاه های تصفیه آب و بهترین برند

دستگاه های تصفیه انواع مختلفی دارند که هر کدام ویژگی ها و مزایای خاصی دارند. تفاوت در انواع دستگاه های تصفیه ارتباط مستقیمی با استفاده مورد نظر خریدار دارد. به عنوان مثال، دستگاه های تصفیه آب خانگی به دسته های زیر سینک، رومیزی، دیواری و سربار تقسیم می شوند. دستگاه های تصفیه آب صنعتی در سایزهای بزرگتر و کاربردهای متفاوت تولید می شوند.

همانطور که می دانید امروزه دستگاه های تصفیه آب زیادی با برندهای مختلف وجود دارد که انتخاب یک دستگاه خوب و کاربردی در بین این حجم از برندها کمی دشوار است. قبل از خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و تعیین نوع دستگاه مورد نظر، از کامل بودن 6 تا 8 مرحله فیلترهای تصفیه آب مطمئن شوید. این دستگاه ها در ابعاد، اندازه ها و کیفیت های مختلف تولید و عرضه می شوند. اما به دنبال یک دستگاه تصفیه آب باشید که بتواند نیتریت ها، نیترات ها، کلر و نمک های اضافه شده را حذف کند و طعم آب را در مراحل کامل فیلتراسیون بهبود بخشد.